Tydzień Mózgu

Przez cały tydzień od 15 do 21 marca przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych formach zajęć, mających na celu pobudzenie pracy mózgu. Były to zabawy z zakresu kinezjologii edukacyjnej, storytelling z pomocą story cubes, malowanie obrazu Antoniego Kozakiewicza “Wiosna”, zabawy z chustą animacyjną, kodowanie, zabawy sensoryczne cieczą nienewtonowską, czyli dzieci zamieniły się w małych badaczy i przeprowadziły ciekawy eksperyment, oglądały interesujący film edukacyjny : “BYŁO SOBIE ŻYCIE – MÓZG”.  Dowiedziały się, że dzięki mózgowi widzimy, słyszymy, czujemy, gromadzimy i przetwarzamy informacje, a także  co to jest mózg, do czego jest nam potrzebny, co dzięki niemu możemy robić i jak o niego prawidłowo dbać.