Plus-WPGallery Category: Jeżyki

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu pielęgnujemy tradycje narodowe oraz patriotyzm.

10 listopada 2021 r. w naszej placówce obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległość. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane były na galowo, by uroczyście świętować ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków- dla Polski.

Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. O godz. 11:11 odbyło się oficjalne odśpiewanie hymn, w ten sposób uczciliśmy rocznicę odzyskania Niepodległości.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci i na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków 🙂

BohaterOn oraz #szkolapamieta

Obchodziliśmy 11 listopada #dzienniepodleglosci

 

Zdjęcie nr 1, fot. Kancelaria Sejmu

Bydgoski Grant Ekologiczny „Na rowerze i mniej dymu w atmosferze”.

Nadrzędnym celem projektu „Na rowerze i mniej dymu w atmosferze”  było podniesienie świadomości poprawy jakości powietrza oraz ukazanie sposobów działania dzieciom, ich najbliższym oraz społecznościom lokalnym.

W ramach realizacji Bydgoskiego Grantu Ekologicznego kształtowanie świadomości dotyczącej dbania o czyste powietrze rozpoczęto od emisji Prezentacji multimedialnej „Na rowerze, i mniej dymu w atmosferze”, która została rozesłana do partnerskich placówek i połączona z zabawami badawczymi, plastycznymi, tanecznymi oraz doświadczeniami i zabawami utrwalającymi zdobytą wiedzę.  Załączono też linki do gier  interaktywnych “Z rowerem za pan brat”, a do zabawy włączono rodziców.

Zapraszamy do relacji z działań poniżej:

Międzynarodowy Dzień Roweru🚲🚲

Dziękujemy za wspólną zabawę i udział w akcji 🥰Świętujemy Dzień Roweru.

„Zmierz się z krokomierzem”

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za przyłączenie się do akcji „Zmierz się z krokomierzem”.

Wszystkie grupy z naszego przedszkola uczestniczyły w konkursie na najpiękniejszy rower 🚲🚲grupowy.

Wręczenie nagród dzieciom za udział w konkursach plastycznych: ”Najpiękniejszy rower grupowy oraz Rower przyszłości🚲🚲

Quiz wiedzy dla dzieci

 

Oficjalny Serwis Bydgoszczy - BYDGOSKIE GRANTY EKOLOGICZNE EDYCJA 2017 PRZYZNANE!

 

 

Przerwa wakacyjna w roku szkolnym 2021/2022

Szanowni Państwo!!

Dyrektor Przedszkola nr 66 w Bydgoszczy informuje, że przerwa wakacyjna w bieżącym roku szkolnym będzie się w miesiącu sierpniu. 

Słońce, Uśmiech, Promienie, Żółty | Pictures of the sun, Sun, Whimsy

 

24.10 obchodzimy Międzynarodowe Święto Roweru.

W ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego zachęcamy do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Roweru🚲🚲

14 października Dzień Edukacji Narodowej.

„Magiczna Moc Bajek”

Już kolejny rok bierzemy udział w Międzynarodowym Projekcie „Magiczna Moc Bajek” 🦁🐮🐷🐼🐻🐶Celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek📚📚 i baśni jako sposobu na ich rozwój oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec osób z niepełnosprawnością🧸🧸

 

“Bajeczki z przedszkolnej półeczki”
“Bajeczki z przedszkolnej półeczki”

W ramach europejskiego 🇪🇺🇪🇺projektu PO WER „Przedszkolaki czytają, Europę zdobywają”, stworzyliśmy wspólnie z naszymi zaprzyjaźnionymi placówkami książkę 📖 „Bajeczki z przedszkolnej półeczki”. Książka jest wytworem prac dzieci z naszego przedszkola oraz z placówek parterskich na podstawie najpopularniejszych postaci ze znanych bajek i opowieści.

 

Sprzątanie Świata.
Sprzątanie Świata.

Sprzątanie Świata 2021 pod hasłem “Myślę, więc nie śmiecę” w ramach akcji Czysta Bydgoszcz, czyli jak Dbamy o naszą Ziemię🌏🌎🌍

Dbamy o naszą Ziemię.

Świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka.
Świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka.
W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci brały udział w zabawach na świeżym powietrzu z animatorami z Teatru Magma, uczestniczyły w zabawach sportowych oraz integracyjnych.
Cytując słowa Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” , Życzymy naszym  wspaniałym przedszkolakom, aby uśmiech gościł na ich twarzach codziennie.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zaplanowano różne atrakcje dla dzieci.